Medytacja, Zen, Uważność, Joga

Tygodniowe zajęcia medytacyjne umożliwiają uczenie się, jak sprawić, aby nasz umysł był spokojny i spokojny. Poprzez szkolenie w medytacji nauczymy się rozwijać wewnętrzny spokój, dając nam możliwość pozostania szczęśliwym i pozytywnym przez cały czas, nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

Po kilku oddechach, niezmiennie, umysł będzie wędrował znowu. Nie bój się o tym. To naturalne. Ważne jest, jak reagujemy, kiedy to nastąpi. Wystarczy przyznać, że niezależnie od tego, o czym myślałeś, nie przypisując zbyt wiele wyroku, nie wypuszczając cię z miejsca i poświęć chwilę, aby wrócić do teraźniejszości i wznowić medytację.

Rozległy i rozwijający się system praktyk zawiera techniki z wielu innych praktyk medytacyjnych, takich jak opisane w prezentacji. To przyjęcie i włączenie różnych praktyk duchowych jest typowe dla uniwersalnego sufizmu w ogóle. Obejmuje to różne praktyki dźwiękowe, praktyki mantra (arabskie: wazifa), wizualizacje i przenoszenie medytacji. Gdy ktoś staje się bardziej zaznajomiony i osiągnięty w różnych praktykach, wiele z nich można idealnie włączyć do codziennego życia i ćwiczyć w każdej chwili, w dowolnym miejscu, nawet podczas robienia innych rzeczy. Niektóre praktyki najlepiej zrobić prywatnie lub w specjalnych ustawieniach, podobnie jak w grupie.

W porównaniu do tych, którzy stosują tradycyjne, ortodoksyjne (nisko rozwinięte) systemy medytacji, stwierdzono, że medytujący synchroniczności doświadczają szybkich i wymiernych zmian stanów ich świadomości. Wyniki te opierają się na badaniach porównujących wzorce fal mózgowych użytkowników Synchronizowania High-Tech Meditation z tymi, które są wytwarzane przez osoby fizyczne wykorzystujące tradycyjne systemy medytacji.

Tradycyjne medytacje - z tymi rodzajami audio głos nauczyciela ma po prostu pokazać "lub poprowadzić" drogę do twojej uwagi, aby być w stanie medytacyjnym; W tym jest więcej ciszy niż głos, a często brak muzyki. Przykładami są te, które oferują Thich Nhat Hanh i Tara Brach, zakorzenione w autentycznych praktykach buddyjskich. Celem jest rozwijanie i pogłębianie praktyki z wszystkimi zaletami, które są z nią związane.Komentarze