Medytacja o uśmiech

Uśmiechnięty umysł jest niedochodowym, który przyczynia się do przywrócenia korzyści wszystkim uczniom.

Medytacja dźwiękowa (Nada Yoga) - koncentracja na dźwiękach. Rozpoczyna się od medytacji zewnętrznych dźwięków ", takich jak uspokajająca muzyka otoczenia (np. Muzyka rdzeniowa), dzięki czemu student skupia całą swoją uwagę na słyszejącym słuchaniu, jako pomoc w uspokojeniu i zbieraniu umysłu. Z czasem praktyka ewoluuje, gdy słyszą wewnętrzne dźwięki "ciała i umysłu". Ostatecznym celem jest usłyszeć "Ultimate Sound" (para nada), który jest dźwiękiem bez wibracji, który manifestuje się jako OM ".

Medytacja Vipassana i Chakry są bardzo różne. Vipassana (inaczej niż koncentracja na oddechu, Samatha) jest bardziej otwartą praktyką monitorowania, podczas gdy medytacja Chakry jest skupioną praktyką uwagi (jak większość technik w tym artykule). W medytacji Chakry skupiaj całą uwagę na czakrze (na przykład na kosmosie między brwiami), z wykluczeniem wszystkich innych.

Jedna specjalna metoda medytacyjna, która jest szczególnie ceniona przez szkołę tybetańską Buddyjską Karmą Karma, identyfikuje się z nauczycielem (sanskryt: guru joga). Kiedy medytujemy o oświeconym nauczycielu, pamiętamy, że nauczyciel zdał sobie sprawę z natury umysłu. Zewnętrzna forma nauczyciela stanowi więc dla nas oświecony umysł. Jeśli nie posiadaliśmy również tych oświeconych cech, medytacja taka nie przyniosłaby większego efektu. Ale my. Oświecenie jest poza wszelkimi granicami, co oznacza, że ​​musi być zawsze i wszędzie. Wszystkie istoty, łącznie z nami, są Buddami, którzy po prostu nie zdążyli jeszcze tego zrozumieć.


Gazing Meditation (Trataka) - przyglądając się zewnętrznemu obiektowi, zwykle świecy, obrazowi lub symbolowi (yantry). Robi się z otwartymi oczami, a następnie z zamkniętymi oczami, aby trenować koncentrację i możliwości wizualizacji umysłu. Po zamknięciu oczu powinieneś zachować wizerunek przedmiotu w oczach umysłu ". Ta medytacja jest tak ważna i potężna, że ​​napisałem ten post na ten temat.

Komentarze